Kdo jsou Kotmel instalatéři?

Taky si pod instalatérem představíte siláckého všeználka a všudybyla? Já jsem Martin, člověk, co studoval gymnázium i Matfyz, ale jsem také instalatér, který dost možná našel díru na trhu. Instalateřina totiž už dávno nestojí jen na svalech a letitých zkušenostech. S novou dobou se rozvíjí stejně jako jiné obory a bez využívání moderních technologií se zkrátka neobejde. Proto jsem založil progresivní instalatérskou firmu plnou mladých lidí s opravdovou láskou k řemeslu, ve které se nepracuje jen rukama, ale i hlavou.

Naše vize

Objevujeme a vyvíjíme nové nástroje, cesty a procesy. Přejeme si dělat naši práci tak, abychom se stali vzorem pro ostatní. Hledáme rovnováhu mezi výkonem a odpočinkem, přičemž stabilně rosteme.

Naše hodnoty

Seznam hodnot pro nás není pouhým formálním prohlášením, ale považujeme ho za mantinely, které tvoří prostor firmy, v němž se po dobu zakázky pohybujeme společně se zákazníky. Proto je pro nás klíčové jednat vždy v souladu s nimi a zejména ve chvílích velkých rozhodnutí jim podřizujeme naši další cestu. Věříme totiž, že pokud hodnoty sdílíme se zákazníky, můžeme svědomitě odvést svou práci a navíc být spokojení. 

Rozvoj a růst

Všechny naše hodnoty souvisí s tím, koho si vybíráme do týmu. A tak je asi jasné, že je pro nás podstatné obklopovat se zaměstnanci toužícími po vlastním rozvoji a růstu. Bez lidí ochotných vystupovat z komfortní zóny bychom se jen těžko jako firma posouvali dál. Dáváme každému prostor pro další vzdělávání a zdokonalování se v řemesle, a tak dopřáváme našim zaměstnancům dobrý pocit z vlastních schopností a zároveň zlepšujeme úroveň našich služeb.

Týmovost

Co to vlastně znamená táhnout za jeden provaz? Pro nás v každém případě schopnost neprosazovat za každou cenu vlastní názor a zároveň se jej nebát vyjádřit. Každý z nás je expert na něco trochu jiného, takže se mnohdy vyplatí dát prostor ostatním, nechat se ovlivnit kolegy a navzájem se učit a pomáhat si. Vážíme si jedinečnosti každého z nás, ať už v kanceláři nebo v terénu, všichni jsme si rovni a jen dohromady tvoříme tvář i podstatu firmy.

Víme proč a jak

Jsme odborníci a kromě toho, že ovládáme řemeslo, hledáme pro naše zakázky za všech okolností ideální řešení. To pro nás představuje řešení, které je smysluplné, funkční a efektivní. Vždy chceme pochopit kontext problému, který vám pomáháme vyřešit, protože když víme, co děláme, můžeme to dělat dobře. Tedy ke spokojenosti vaší i naší.

Respekt a úcta

Jakákoliv diskriminace nebo nenávist u nás nemají místo. Vztahy, které navazujeme se zákazníky, ale i ty mezi námi, jsou založeny na upřímnosti a otevřenosti. Slušná komunikace je pro nás stěžejní, už proto, že budujeme prostředí, ve kterém se každý může cítit dobře.

Zodpovědnost a stabilita

Jsme tým zodpovědných lidí, kterým záleží na vlastní stabilitě. Díky tomu může na stejném principu stát také naše firma a my věříme, že právě to jí umožňuje dosahovat vytyčených cílů a dále růst. Stabilita je pro nás naprosto klíčová – my díky ní zvládáme nečekané výkyvy a vy díky ní víte, co od nás můžete čekat. Náš cíl je být jako firma stabilní také hodnotově.

Ekologie a kvalita

Uvědomujeme si, že stavebnictví je jedno z nejvíce neekologických odvětví, protože není dost dobře možné recyklovat odpad, který produkuje. My se ho sice snažíme alespoň třídit, jak to jen jde, ale podstatnější je pro nás usilovat o udržitelnost prostřednictvím kvalitního a funkčního řešení. Skrze volbu materiálů a postupů chceme odbavovat zakázky tak, aby vydržely co nejdéle, a tak s ohledem na životní prostředí nevyžadovaly další spotřebu.

I instalatéři mají
své srdcovky

Pro naši firmu je důležitá společenská odpovědnost. Podporujeme řadu neziskových kulturních projektů.

Dlouhodobě je to například festival Habrovka, který působí jako velký piknik na Praze 4. Po době koronavirové jsme zafinancovali vznik unikátní Toilet Gallery v Pražské tržnici pod taktovkou uskupení 3Kurátortky. A co se hudby týče, nadchnuli jsme se do Concept Art Orchestra, kterým jsme zafinancovali nahrávku skladby Země stoletá.

Tým Kotmel instalatérů

Martin Kotmel

jednatel

Michal Bartoš

projektový manažer

Petr Havelka

projektový manažer

Kačka Ghobrini

administrativa, finance

Karolína Jelínková

HR, Vedoucí kanceláře

Matouš Krämer

instalatér, topenář

Štěpán Stehlík

instalatér, topenář

Lukáš Fanta

instalatér, topenář

Štěpán Šíma

instalatér, topenář

Maxmilian Frank

instalatér, topenář

Chceš se k nám přidat?

Kotmel instalatéři je skvělá možnost pro všechny, které baví manuální práce a hledají fajn partu, ke které se přidat. Kotmeláci jsou milí, otevření a chovají se k sobě hezky a s respektem. Neustále se vzdělávají a sledují novinky v oboru. Neustojí na místě. Takové prostředí je ve světě stavebnictví poměrně unikátní.

Říká o nás Michal Poppe & COCUMA

Nahlédněte do naší práce